Víno a Vánoce. Dvojka, která k sobě patří!

Je to tu. Včera jsem v televizi slyšela tu reklamu a její nezapomenutelný song: „Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady… Coca Colu si vychutnej“. Posteskla jsem si, že přes Žabčice ten kamión stejně zase letos nepojede a otevřela jsem si víno. Protože Cola není zdravá, že. Za pár dní to zase vypukne. Hurá!

Vánoční čas je časem vína. Vínem můžete udělat radost nejen kamarádům a někomu v rodině, ale také sám sobě. Udělat si pěkný večer s milovanými, zapomenout na stres okolo, povídat si a jen tak se těšit z toho, že jsme…
 
Víno se hodí ke štědrovečerní večeři, k doladění atmosféry u vánočního stromečku nebo třeba jako dárek pod stromeček. Proto jsem pro vás i letos připravila Vánoční nadílku. Tradičně u nás najdete VÁNOČNÍ BEDÝNKU , už možná tradičně BEDÝNKU PŘÍRODNÍCH VÍN a nově BEDÝNKU PLNOU NOVINEK.
 
Letošní vánoční balíčky můžete objednávat až do 31.12. a můžete je tak využít i na oslavy nově příchozího roku.. Letošní vánoční balíčky můžete objednávat až do 31.12., takže je můžete využít i na oslavy nově příchozího roku. Vína vám připravím do krabic, takže budete mít hotovo při odchodu na návštěvu anebo balíček jen šupnete pod stromek.
 

VÁNOČNÍ BEDÝNKA

 

Právě pro tyto vánoční chvíle jsem dala dohromady letošní VÁNOČNÍ BEDÝNKU. Jaká vína v ní najdete a proč?

Těšit se můžete na:
Svatovavřinecké rosé 2020 – ke zdobení stromečku nebo jen tak pro potěšení a nenáročné popití. Smetanovost a chuť čerstvých uzrálých třešní, to se hodí nejen v létě.
Rulandské bílé ORANGE 2019 – plná, extraktivní ze sudu. Ležela a kvasila 6 týdnů na slupkách, rok na jemných kalech, nemíchaná, nefiltrovaná. Krásné víno pro chvilky přemýšlení a relaxu u knihy nebo posezení u krbu.
Ryzlink rýnský 2020 – Vánoce bez kapra a kapr bez Rýňáku je hřích! A hodí se i pro ty, kteří si ke štědrovečerní večeři radši uklohní kuřecí řízek..
Veltlínské zelené 2020 – dojde vám návštěva a ráda svěží plné víno? Veltlín je super volba a chutná. Je odrůdový, má příjemně vyladěné chutě a bude vám u něj veselo.
Rulandské bílé 2019 – Veltlín srkl a návštěva stále neodchází? Neva, máte v záloze ještě tuto láhev. A když návštěva odejde a vám zbyde, bude se vám líbit při jakékoliv vánoční pohádce. Je senzoricky nasládlá, vyhlazená, vyzrálá a příjemně kořenitá.
Svatovavřinecké 2018 – moje láska, kterou si dávám k Pelíškům. Je to tradice a parádně se hodí po štědrovečerní večeři. Vavřinec je mladší, tříslovatější a živější. U Pelíšků s ním neusnete :-).

 

Bedýnka přírodních vín

Máte rádi přírodní vína vyráběná bez síry anebo jste je ještě neochutnali a chcete to napravit? Pak jste tu správně. Co v bedýnce ochutnáte?

Těšit se můžete na:
Rulandské bílé ORANGE 2019 – plná, extraktivní, ze sudu. Ležela a kvasila 6 týdnů na slupkách, rok na jemných kalech, nemíchaná, nefiltrovaná.
Veltlínské zelené ORANGE 2018 – už nádherně vyzrálé, vyladěné a v barvě jantarové víno, výrazná chuť akátového sudu a tříslovin, které jsou pěkně zakomponované.
KVEVRI Ryzlink rýnský 2019 – víno vyrobené v hliněných nádobách z Gruzie, víno ze země, které se macerovalo na slupkách 7 měsíců. Nahatý, tříslovatý Rýňák. Přesně takový, jaký ho příroda chtěla.
KVEVRI Veltlínské zelené 2019 – víno ze země, z kvevri, kde leželo 7 měsíců na slupkách. Po vylisování zrál ve středně páleném dubovém sudu. Je lehčí, třísloviny jsou v něm už pěkně uzrálé.
Svatovavřinecké 2018 – suchý, nefiltrovaný a pěkně pitelný Vavřinec. V chuti i vůni je ovocný, je to příjemné víno na každovečerní pohodu s rodinou nebo blízkými.
Cabernet Moravia 2019 – V aromatice najdete výrazné cabernetové tóny, tóny sušené papriky a makovic. V chuti je zahlazená a po rozdýchání je jemná.

 

Bedýnka plná NOVINEK

V této bedýnce máte jedinečnou možnost ochutnat naše nová vína ročníku 2019 a 2020 pěkně pohromadě. To abyste při příští objednávce znali správný směr vašich chutí, kterým se vydat 🙂 Co v bedýnce ochutnáte?

Těšit se můžete na:
Veltlínské zelené 2020 – suchý, krásně svěží, ovocitý a odrůdový Veltlín. Je pěkně kořenitý s nádechem zeleného pepře
Rulandské šedé 2019 – suchý, prudce pitelný, minerální a příjemný Šeďák pro večerní posezení
Sauvignon 2020 – suché víno se šťavnatou kyselinkou a broskvovou aromatikou. Extraktivní, plné, výrazné v chuti i vůni.
Ryzlink rýnský 2020 – polosuché plné víno postavené na pevné kyselině a zbytkovém cukru. Je velmi extraktivní, hutný s dlouhou dochutí.
Rulandské bílé 2019 – polosuchá, bohatá na aromatiku a plnost. Ve vůni jemně květinová, v chuti vyrovnaná a dlouhotrvající.
Cabernet Moravia 2019 – v aromatice najdete výrazné cabernetové tóny, tóny sušené papriky a makovic. V chuti je zahlazená a po rozdýchání je jemná.

Užívejte vánoční přípravy, hoďte stres za hlavu, zpomalte a dejte si v klidu skleničku s těmi, na kterých vám záleží. Ono to všechno stejně nějak dopadne :-).

Vaše Ivuš

Iva Měřínská
Jsem dcera vinaře a milovnice vína. Na stránce našeho malého rodinného vinařství vám chci ukázat, jaký život žije naše víno, než doputuje do vaší skleničky. Příběh našeho vinařství si přečtěte zde >> Rádi byste ochutnali víno vyrobené netradiční cestou, pořídili nevšední dárek pro blízké nebo si prostě jen užili pohodu s lahví dobrého vína? Nemusíte chodit po vinotékách a ptát se na rady personálu. Napište mi nebo zavolejte a spolu vybereme to pravé víno pro vás :-).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů