Víno a Vánoce. Dvojka, která k sobě patří!

Hele! Letos jsem tento vánoční song ještě neslyšela, ale říkám si, že už je čas na vánoční balíčky i tak! Song myslím tady tento: „Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady… Coca Colu si vychutnej“. On stejně zase ten kamión přes Žabčice nepojede, že. Takže je čas si otevřít víno, protože Cola není zdravá. Už mám nové ozdoby na stromek, plno světýlek, protože už za pár dní to zase vypukne. Hurá!

Vánoční čas je časem vína. Vínem můžete udělat radost nejen kamarádům a někomu v rodině, ale také sám sobě. Udělat si pěkný večer s milovanými, zapomenout na stres okolo, povídat si a jen tak se těšit z toho, že jsme…
 
Víno se hodí ke štědrovečerní večeři, k doladění atmosféry u vánočního stromečku nebo třeba jako dárek pod stromeček. Proto jsem pro vás i letos připravila Vánoční nadílku. Tradičně u nás najdete VÁNOČNÍ BEDÝNKU , už možná tradičně BEDÝNKU PŘÍRODNÍCH VÍN a nově BEDÝNKU PLNOU NOVINEK.
 
Letošní vánoční balíčky můžete objednávat až do 31.12. a můžete je tak využít i na oslavy nově příchozího roku.. Na Silvestra je potřeba taky něco pít!  Vína vám připravím do krabic, takže budete mít hotovo při odchodu na návštěvu anebo balíček jen šupnete pod stromek.
 

VÁNOČNÍ BEDÝNKA

 

Právě pro tyto vánoční chvíle jsem dala dohromady letošní VÁNOČNÍ BEDÝNKU. Jaká vína v ní najdete a proč?

Těšit se můžete na:
Svatovavřinecké rosé 2020 – ke zdobení stromečku nebo jen tak pro potěšení a nenáročné popití. Smetanovost a chuť čerstvých uzrálých třešní, to se hodí nejen v létě.
Tramín červený KVEVRI 2020 – bezesporu vámi nejoblíbenější kvevrina. Víno je z kvevri nádoby, kde leželo 8 měsíců na slupkách, plněno ručně bez filtrace. Je neskutečný ve vůni – najdete tu liči, růže, mandarinky, v chuti jemné. Krásné víno pro chvilky přemýšlení a relaxu u knihy nebo posezení u krbu.
Ryzlink rýnský 2020 – Vánoce bez kapra a kapr bez Rýňáku je hřích! A hodí se i pro ty, kteří si ke štědrovečerní večeři radši uklohní kuřecí řízek..
Veltlínské zelené 2020 – dojde vám návštěva a ráda svěží plné víno? Veltlín je super volba a chutná. Je odrůdový, má příjemně vyladěné chutě a bude vám u něj veselo.
Rulandské bílé 2020 – Veltlín srkl a návštěva stále neodchází? Neva, máte v záloze ještě tuto láhev. Je to kořenité, suché, nabušené víno. A když návštěva odejde a vám zbyde, bude se vám líbit při jakékoliv vánoční pohádce. Je senzoricky nasládlá, vyhlazená, vyzrálá a příjemně kořenitá.
Svatovavřinecké 2018 – moje láska, kterou si dávám k Pelíškům. Je to tradice a parádně se hodí po štědrovečerní večeři. Vavřinec je tříslovatější a živější. U Pelíšků s ním neusnete :-).

 

Bedýnka přírodních vín

Máte rádi přírodní vína vyráběná bez síry anebo jste je ještě neochutnali a chcete to napravit? Pak jste tu správně. Letos jsem ji tuto bedýnku udělala celou oranžovou. A co v bedýnce ochutnáte?

Těšit se můžete na:
NERUŠ Orange 2020 – lehké nenáročné oranžové víno, které vám zpříjemní vaši chvilku pro odpočinek a relax. Dopřejte si čas pro sebe a nenechte se ničím rušit.
RUŠ Orange 2021 – víno je robustní, má neskutečnou viskozitu, je plné tónů sušeného ovoce, najdete v něm dotek dubového sudu a určitě se hodí degustovat v něčí společnosti.
KVEVRI Ryzlink rýnský 2019 – víno vyrobené v hliněných nádobách z Gruzie, víno ze země, které se macerovalo na slupkách 8 měsíců. Nahatý, tříslovatý Rýňák. Přesně takový, jaký ho příroda chtěla.
KVEVRI Veltlínské zelené 2019 – víno ze země, z kvevri, kde leželo 8 měsíců na slupkách. Po vylisování zrál ve středně páleném dubovém sudu. Je lehčí, třísloviny jsou v něm už pěkně uzrálé.
KVEVRI Tramín červený 2020 – bezesporu vámi nejoblíbenější kvevrina. Víno je z kvevri nádoby, kde leželo 8 měsíců na slupkách, plněno ručně bez filtrace. Je neskutečný ve vůni – najdete tu liči, růže, mandarinky, v chuti jemné. Krásné víno pro chvilky přemýšlení a relaxu u knihy nebo posezení u krbu.
KVEVRI Rulandské šedé 2020 – víno překvapí svojí výraznou zemitostí s nádechem spadeného podzimního listí, chutí vyzrálého sušeného ovoce s tříslovinou z tmavých vyzrálých peciček. Divokost vína podporuje výraznější barva a toastovost.

 

Bedýnka plná NOVINEK

V této bedýnce máte jedinečnou možnost ochutnat naše nová vína ročníku 2020 a 2021 pěkně pohromadě. To abyste při příští objednávce znali správný směr vašich chutí, kterým se vydat 🙂 Co v bedýnce ochutnáte?

Těšit se můžete na:
Veltlínské zelené & Hibernal 2021 – minulý ročník se vám hodně líbil, tento je plnější, kořenitější a výraznější. Opět jsme zůstali se zbytkovým cukrem na nule
Müller Thurgau 2021 – suchý, prudce pitelný, aromatický. Měla jsem obavy, jestli ho jako ne moc populární odrůdu přijmete, ale našel si řadu svých fanoušků pro svoji líbivost a milost
Neuburské 2021 – lehké, oříškové, s vyšším zbytkovým cukrem
Cuvée 3 bílé – polosuché plné víno postavené na pevné kyselině a zbytkovém cukru. Je extraktivní, hutné s dlouhou dochutí. KOmbinace Rulandy bílé a Rýňáku.
RUŠ Orange 2021 – víno je robustní, má neskutečnou viskozitu, je plné tónů sušeného ovoce, najdete v něm dotek dubového sudu a určitě se hodí degustovat v něčí společnosti.
Rulandské modré 2020 – červené víno s výraznější tříslovinou z dubového sudu. Nefiltrováno, mícháno na kalech. V chuti najdete tóny višňových pecek, višní a lesního ovoce.

Užívejte vánoční přípravy, hoďte stres za hlavu, zpomalte a dejte si v klidu skleničku s těmi, na kterých vám záleží. Ono to všechno stejně nějak dopadne :-).

Vaše Ivuš

Iva Měřínská
Jsem dcera vinaře a milovnice vína. Na stránce našeho malého rodinného vinařství vám chci ukázat, jaký život žije naše víno, než doputuje do vaší skleničky. Příběh našeho vinařství si přečtěte zde >> Rádi byste ochutnali víno vyrobené netradiční cestou, pořídili nevšední dárek pro blízké nebo si prostě jen užili pohodu s lahví dobrého vína? Nemusíte chodit po vinotékách a ptát se na rady personálu. Napište mi nebo zavolejte a spolu vybereme to pravé víno pro vás :-).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů