Víno a Vánoce. Dvojka, která k sobě patří!

Hele! Letos jsem tento vánoční song ještě neslyšela, ale říkám si, že už je čas na vánoční balíčky i tak! Song myslím tady tento: „Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady… Coca Colu si vychutnej“. On stejně zase ten kamión přes Žabčice nepojede, že. Takže je čas si otevřít víno, protože Cola není zdravá. Už mám nové ozdoby na stromek, plno světýlek, protože už za pár dní to zase vypukne. Hurá!

Vánoční čas je časem vína. Vínem můžete udělat radost nejen kamarádům a někomu v rodině, ale také sám sobě. Udělat si pěkný večer s milovanými, zapomenout na stres okolo, povídat si a jen tak se těšit z toho, že jsme…
 
Víno se hodí ke štědrovečerní večeři, k doladění atmosféry u vánočního stromečku nebo třeba jako dárek pod stromeček. Proto jsem pro vás i letos připravila Vánoční nadílku. Tradičně u nás najdete VÁNOČNÍ BEDÝNKU , už možná tradičně BEDÝNKU PŘÍRODNÍCH VÍN a nově SILVESTROVSKOU BEDÝNKU PLNOU BUBLIN.
 
Letošní vánoční balíčky můžete objednávat až do 31.12. a můžete je tak využít i na oslavy nově příchozího roku.. Na Silvestra je potřeba taky něco pít!  Vína vám připravím do krabic, takže budete mít hotovo při odchodu na návštěvu anebo balíček jen šupnete pod stromek.
 

VÁNOČNÍ BEDÝNKA

 

Právě pro tyto vánoční chvíle jsem dala dohromady letošní VÁNOČNÍ BEDÝNKU. Jaká vína v ní najdete a proč?

Těšit se můžete na:
Svatovavřinecké rosé 2022 – ke zdobení stromečku nebo jen tak pro potěšení a nenáročné popití. Smetanovost a chuť čerstvých uzrálých třešní, to se hodí nejen v létě.
RUŠ 2021 – moje nejoblíebenější oranžáda, o kterou vás nemůžu ochudit. Chcete překvapit na předvánočním randíčku? Sáhněte po této lahvi. Plné nabušené víno, plné tónů sušeného ovoce, dřeva.. ach, úplně se na takovým randíčku vídím 😀
Ryzlink rýnský 2022 – Vánoce bez kapra a kapr bez Rýňáku je hřích! A hodí se i pro ty, kteří si ke štědrovečerní večeři radši uklohní kuřecí řízek..
Rulandské šedé 2022 – dojde vám návštěva a ráda svěží plné víno? Šeďák je super volba a chutná. Je odrůdový, má příjemně vyladěné chutě a bude vám u něj veselo. Je to báječný adept ke zdobení stromečku.
Bílá Cuvée 3 – Šeďák srkl a návštěva stále neodchází? Neva, máte v záloze ještě tuto láhev. Je to osvěžující, polosuché víno. A když návštěva odejde a vám zbyde, bude se vám líbit při jakékoliv vánoční pohádce. Je vyhlazená, vyzrálá a příjemně kořenitá.
Svatovavřinecké 2021 – moje láska, kterou si dávám k Pelíškům. Je to tradice a parádně se hodí po štědrovečerní večeři. Vavřinec je mladší, tříslovatější a živější. U Pelíšků s ním neusnete :-).

 

Bedýnka přírodních vín

Máte rádi přírodní vína vyráběná bez síry anebo jste je ještě neochutnali a chcete to napravit? Pak jste tu správně. Letos jsem ji tuto bedýnku udělala celou oranžovou. A co v bedýnce ochutnáte?

Těšit se můžete na:
NERUŠ Orange 2020 – lehké nenáročné oranžové víno, které vám zpříjemní vaši chvilku pro odpočinek a relax. Dopřejte si čas pro sebe a nenechte se ničím rušit.
RUŠ Orange 2021 – víno je robustní, má neskutečnou viskozitu, je plné tónů sušeného ovoce, najdete v něm dotek dubového sudu a určitě se hodí degustovat v něčí společnosti.
KVEVRI Tramín & Veltlín 2021 – víno je kořenité, třísloviny jsou výrazné a pevné. Pomerančové tóny, které jsou typické pro tramín, se obrátily z čerstvé kůry až do čajových tónů a nádechu pečeného pomeranče.
KVEVRI Veltlínské zelené 2019 – víno ze země, z kvevri, kde leželo 8 měsíců na slupkách. Po vylisování zrál ve středně páleném dubovém sudu. Je lehčí, třísloviny jsou v něm už pěkně uzrálé.
KVEVRI Rulandské šedé 2020 – víno překvapí svojí výraznou zemitostí s nádechem spadeného podzimního listí, chutí vyzrálého sušeného ovoce s tříslovinou z tmavých vyzrálých peciček. Divokost vína podporuje výraznější barva a toastovost.
Frankovka 2019 – kdyby ženou byla, je jemnou a rozvernou mladou dívkou. Je lehká, ovocná, nekomplikovaná, líbivá a přímá. Ale známe to – tichá voda břehy mele..

 

SILVESTR PLNÝ BUBLIN

Silvestr bez bolehlavu na Nový rok? Jistě! S bedýnkou přírodních bublinek zazáříte a ráno bude bez následků (pokud tam nepošlete pár rumíčků, proseček nebo zelených). Zaperlete a užijte si párty na plné pecky!

Bedýnka je plná bublin, jakých?
– Máte náladu na příjemnou kyselinku Rýňáku a zároveň plnost Rulandy? Suché, květinové, svěží Cuveé 3 je váš parťák.
– Chcete svobodu, přirozenost a divokost? Chyťte si jednorožce v každé lahvi Unicorna. Pohádkový okamžik je váš 😊
– Pro večer (odpoledne, ráno, ono je to jedno) který voní jako louka, na které si vychutnáte čerstvý hrozen, je tu Sauvignon..

Šest krasavců – Unicorn, Sauvignon a Cuvée 3 najdete v bedýnce rovnou po dvou jedincích.

A POZOR na ně! Čtěte pozorně etikety na pét-natech a dejte si lahve alespoň na 20 minut do mrazáku, než do nich budete chtít zavrtat svůj drápek – a i to doporučuju dělat s citem :-).

Užívejte vánoční přípravy, hoďte stres za hlavu, zpomalte a dejte si v klidu skleničku s těmi, na kterých vám záleží. Ono to všechno stejně nějak dopadne :-).

Vaše Ivuš

Iva Měřínská
Jsem dcera vinaře a milovnice vína. Na stránce našeho malého rodinného vinařství vám chci ukázat, jaký život žije naše víno, než doputuje do vaší skleničky. Příběh našeho vinařství si přečtěte zde >> Rádi byste ochutnali víno vyrobené netradiční cestou, pořídili nevšední dárek pro blízké nebo si prostě jen užili pohodu s lahví dobrého vína? Nemusíte chodit po vinotékách a ptát se na rady personálu. Napište mi nebo zavolejte a spolu vybereme to pravé víno pro vás :-).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů