Víno a Vánoce. Dvojka, která k sobě patří!

Je to tu. Včera jsem v televizi slyšela tu reklamu a její nezapomenutelný song: „Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady… Coca Colu si vychutnej“. Posteskla jsem si, že přes Žabčice ten kamión stejně zase letos nepojede a otevřela jsem si víno. Protože Cola není zdravá, že. Přesně za měsíc to zase vypukne. Hurá!

Víno k Vánocům neodmyslitelně patří. Ať už ke štědrovečerní večeři, k doladění atmosféry u vánočního stromečku nebo třeba jako dárek pod stromeček. Proto jsme pro vás letos připravili vánoční balíčky, abychom vám usnadnili výběr těch správných kombinací.

Vína vám navíc rovnou zabalím do pěkné dárkové papírové krabice, takže budete mít hotovo při odchodu na návštěvu anebo balíček jen šupnete pod stromek.

VÁNOČNÍ BALÍČKY

Pojďme teda mrknout na to, jak jednoduchý ten výběr vína vlastně je :-). Stačí se jen zamyslet, jaké situace nás čekají a k nim vybrat to pravé víno. A kdybyste potřebovali větší dárek, napište mi a vymyslíme to.

Víno jako VÁNOČNÍ DÁREK? Ano, ale zkuste to netradičně!

U nás se vždycky pod stromečkem najde nějaké víno jako dárek. Já to miluju, protože když ho otevřeme společně, je to vlastně dárek pro všechny. Zvlášť, když ochutnáme něco, co jsme ještě nepili a je něčím výjimečné. Proto jsem touto netradiční cestou přemýšlela i při výběru vína pod stromeček.

Kolik lidí ve vašem okolí už ochutnalo KVEVRI víno? Tímto netypickým ale tradičním vínem s dlouhou historií můžete potěšit tátu, dědečka anebo kohokoliv, kdo rád ochutná něco jiného, než jsme tu my v Evropě zvyklí.

Jaká vína jsou v balíčku? Koukněte na E-shop>>>

Víno ke ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘI

Kapr a Rýňák. Jinak to nejde. Ať už u vás na talíři vévodí kapr, losos nebo kuřecí řízek, jsou to jídla, která si zaslouží víno s vyšší kyselinkou a svěžestí. Proto pro tuto příležitost pouštíme poprvé do světa náš nový Ryzlink rýnský 2018.

Rýňák je jasná volba. A co po jídle ke klasické štědrovečerní pohádce? Kdo mě zná, ví, jak miluju pohádky a náš Vavřinec 2015. Proto nikoho nepřekvapím, že vám ho na tento jedinečný okamžik s rodinou doporučuju všemi deseti!

Jaká vína jsou v balíčku? Koukněte na E-shop>>>

Víno pro VÁNOČNÍ NÁVŠTĚVY

Přijde k vám babička, tetička, kamarádi anebo naopak vy jdete k někomu omrknout stromeček a ochutnat konkurenční cukroví? To se hodí s sebou něco vzít a mít co nalít do skleniček, že?

Do tohoto balíčku jsem vybrala nejvíce oblíbená vína, která chutnají převážné většině našich zákazníků.

Jaká vína jsou v balíčku? Koukněte na E-shop>>>

Víno pro vánoční přípravy aneb AŽ DĚTI USNOU

Ať už děti máte nebo ne, vánoční přípravy jsou dost náročné. Po práci potřebuje mít člověk energii na balení dárků, pečení cukroví a taky na zdobení stromečku. Tady na té části si mírně ujíždím. Zdobení stromečku má u nás totiž prapodivnou tradici. Jakmile začnou hrát první tóny z kazety Vůně jehličí, začínají totiž Vánoce!

A je to jediný období v roce, kdy si otevíráme víno s vyšším zbytkovým cukrem, protože je potřeba dobít baterky :-).

Jaká vína jsou v balíčku? Koukněte na E-shop>>>

Víno ke svátečnímu KANCI NA ŠÍPKOVÉ

S šípkovou! Se zelím! Jak tato klasická pře dopadá u vás doma? U nás na 2. svátek vánoční vyhrává už několikátým rokem kanec na šípkové. Jak ho dělám, vám ráda letos zdokumentuju.

Ke zvěřině (i do zvěřiny) se hodí plná, těžší červená vína. Já určitě budu nalévat i podlévat jedním z těchto našich červených tvrďáků. Tak se můžete inspirovat!

Jaká vína jsou v balíčku? Koukněte na E-shop>>>

Takto jednoduché to je. Nezapomeňte, že při objednávce vín nad 2 tisíce máte dopravu ZDARMA. A taky myslete na to, že dopravci toho budou mít před svátky až nad hlavu. Osobní odběr v Žabčicích zvládneme klidně i na Štědrý den, ale ti z vás, co to mají daleko, objednávejte včas.

Užívejte vánoční přípravy a pamatujte: hlavní je se z toho nepo*. Hoďte stres za hlavu, zpomalte a dejte si v klidu skleničku s těmi, na kterých vám záleží. Zbytek nějak dopadne :-).

Vaše chytrolína Ivuš

Iva Měřínská
Jsem dcera vinaře a milovnice vína. Na stránce našeho malého rodinného vinařství vám chci ukázat, jaký život žije naše víno, než doputuje do vaší skleničky. Příběh našeho vinařství si přečtěte zde >> Rádi byste ochutnali víno vyrobené netradiční cestou, pořídili nevšední dárek pro blízké nebo si prostě jen užili pohodu s lahví dobrého vína? Nemusíte chodit po vinotékách a ptát se na rady personálu. Napište mi nebo zavolejte a spolu vybereme to pravé víno pro vás :-).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů