VINAŘSTVÍ MĚŘÍNSKÝ

Je to rodina a přátelé, kteří dávají našemu vínu život.
Atmosféru pohody, smích a skvělou chuť najdete v každé naší lahvi i vy, ať už si ji vychutnáte kdekoliv.

TAJEMSTVÍ RODINNÉ TRADICE

Víno se nerodí až ve sklepě, jeho srdce roste na vinici. Tak nám někdy při péči o vinohrad v lednu mrznou prsty u stříhání hlav, od jara do léta se opalujeme u zelených prací a na podzim trávíme čas s přáteli na vinobraní. Zimu trávíme ve sklepě u sudů a lahví.

Víno děláme vlastníma rukama, protože je to tak trochu další člen naší rodiny. 

Podívejte se, kdo se stará o to, aby vám naše víno chutnalo.

IVA MĚŘÍNSKÁ

JMENUJI SE IVA A UKÁŽU VÁM, PROČ SI VÍNO ZAMILOVAT

Když vyrůstáte ve vinohradu a sklepě, musí to na vás bezpodmínečně zanechat následky. Táta mi říká, že jsem to vinaření vzala z druhé strany - od lahve dobrého vína... Nakonec jsem se na "stará kolena" dala na studium vinařství a vinohradnictví.

Přála jsem si naše víno poslat do světa, a tak se starám o náš web, instagram a píšu články na blog, abychom vám byli blíž.

S NÁMI VÁS BUDE VÍNO BAVIT

RADEK

Víno a vinohrad má v krvi odmalička. První vinohrad dostal na starosti v 15 letech. Od té doby bez vinohradu a sklepa nebyl déle, než po čas dovolené. Vystudoval střední vinařskou školu ve Valticích a volba vysoké školy vás nepřekvapí (Mendlova univerzita). Je důkazem toho, že víno se dá dělat jako koníček. I když je to pořádná dřina.

SVAŤA

Osud tomu chtěl a holka z Brna se ocitla na střední vinařské škole ve Valticích. A odtud vám to musí být jasné. Co vesnice schvátí, už nikdy nenavrátí... Autorka bezkonkurenční škvarkovky, makovce a vinobrací vánočky. Tímto se stává naše vinobraní nezapomenutelné pro každého, kdo přiloží ruku k dílu.

MAGICKY ŽENSKÁ MÍŠA

Magicky ženská návštěvnice vinic a sklepa, která má veledůležitý úkol - jednou za rok pořádně přechutnat bobulky a vychovat prvorozeného následníka našeho vinařského trůnu.

A teď už i druhorozeného, kdyby jenom přeci ten první dal přednost traktorům :-D.

CO SI O NAŠEM VÍNU MYSLÍTE VY?

Přečtěte si, co o našich vínech říkají ti, kteří ho už pili

@ivinovino jsem poprvé ochutnala na oslavě kamarádových narozenin, kam Iva přivezla tenhle skvost mezi zatvrzelé pivaře. S nadšením jsem si poslechla příběh o tom, jak víno vyrábí společně s tatínkem poctivě, bez přidané síry, konzervantů, a některé odrůdy i nefiltrované. Za pár dní už jsem byla u nich ve sklípku pro svou první objednávku. Prvně v životě jsem ochutnala #kvevri, koštovala úžasná mladá vína a obdivovala všechnu tu práci, která za tím vším je. A tak jsme z vinařství Měřínský odjížděli zase o trochu veselejší 🙂 Další vínko mi už doručil kurýr. Zamilovala jsem se do výrazných červených odrůd. Není jediná, která by mi od Ivči nechutnala. @ivinovino je láska ❤️
Ivana Vondráčková
Ivču a @vinarstvimerinsky známe už dlouhou řádku let. Přirostlo nám k srdci nejen díky rodinnému přístupu k vínu, ale i díky skvělé domluvě. Proto když jsme vybírali víno na svatbu, @ivinovino bylo jasnou volbou 😉. Vymysleli jsme spolu i minibalení růžového vína pro hosty do výslužek, aby si každý mohl odnést trochu té dobroty domů. Těšíme se na další novinky, jakou jsou kvevri vína a doufáme, že se uvidíme i v řádku.
Bára a Petr